Namysłów Białe Pszeniczne

Degustowane 27.01.2014 – po nastawieniu swojej pierwszej warki, nie mogłem odmówić sobie uczczenia tego jakimś dobrym piwem. Miałem tego wieczora ochotę na porter, ale wzrok przesunął się po kilku stojących w kolejce butelkach i umysł zarejestrował “..Pszeniczne”, błyskawicznie (a przynajmniej chcę tak sądzić) połączył to z zawartością stojącego dwa pokoje dalej wiadra, i podjął decyzję.

Namysłów Białe Pszeniczne

Namysłów Białe Pszeniczne

Informacja na butece jest pozornie niekompletna – dopiero z kontretykiety można dowiedzieć się, że to piwo pszeniczne w typie belgijskim, czyli witbier. Pozytywną informacją jest informacja o zawartości ekstraktu – nie na wszystkich butelkach można ją znaleźć. Ekstrakt: 12%, zawartość alkoholu: 5%.

Namysłów Białe Pszeniczne

Namysłów Białe Pszeniczne

Przy przelewaniu piwo nalewa się klarowne, dopiero po wymieszaniu końcówki pojawia się charakterystyczna dla pszeniczniaków mętność. Bardzo jasna, słomkowa barwa. Piana wysoka, ze średniej wielkości pęcherzykami, ale nie utrzymała się długo.

W składzie (oprócz słodów, chmielu, drożdży i wody) wymieniona jest kolendra oraz skórka pomarańczy Curacao. Aromat (tak z butelki, jak i szklanki) tego nie potwierdzał – był bardzo delikatny. Mam wrażenie, że nos jeszcze nie jest tak wyćwiczony, jak bym tego chciał 😉

Piwo smakuje bardzo dobrze, jest orzeźwiające i lekkie. Być może to siła autosugestii, ale czułem cytrusowe nuty (pomarańcze). Bardzo dobra pijalność – idealne w niskiej temperaturze na lato.

Na pewno wrócę do tego piwa, próbowane zimą (ze względu na otaczającą aurę) mogło nie wydobyć z siebie wszystkich zalet. W gorący letni wieczór powinno smakować jeszcze lepiej.

Polecam.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s