Krajan Irlandzkie Mocne

Dzisiejszy wieczór postanowiłem urozmaicić sobie produktem krajowego browaru Krajan. Irlandzkie Mocne (nazwa prawie jak Mocny Full i inne smakołyki spod bandery “powyżej 3.50pln nie pijemy”) sugerowało zabawę dla dużych chłopców, a Irlandia to przecież kraina piwem i.. cóż, piwem płynąca, więc oczekiwania miałem wysokie.

Krajan Irlandzkie Mocne

Krajan Irlandzkie Mocne

Na butelce człowiek w pończochach, sugerujący raczej związki z armią napoleońską niż Irlandią, logo Krajana wygląda jak praca początkującego graficiarza, ale przecież nie wizualia są w piwie najważniejsze. Z kontretykiety dowiedziałem się, że zawartość ekstraktu to 14%, natomiast zawartość alkoholu – 6%. W składzie słód, chmiel i, uwaga, karmel. Piwo, jak na ciemne przystało, powinno mieć nuty karmelowe, ale zdziwiło mnie trochę (jeszcze przed otwarciem) użycie go bezpośrednio w procesie warzenia.

Krajan Irlandzkie Mocne

Krajan Irlandzkie Mocne

Po nalaniu pokazała się bardzo ładna piana, delikatnie beżowa, z drobnymi pęcherzykami. Ulotniła się jednak równie szybko, jak Irlandczycy przylatujący do Krakowa na wieczory kawalerskie. Aromat z butelki i pokala – słodkawy, lekko karmelowy, być może przewinęła się nuta czekolady. Wysycenie bardzo niskie.

W smaku – ulepek. Czuć słody, czuć słodycz karmelu i.. tyle. Smak jest bardzo płaski, goryczki zero. Strona internetowa firmy nie odpowiedziała mi na pytanie do jakiego gatunku zaliczyć to piwo, dopiero chwilę dłuższy research pozwala umieścić je na półce z etykietą “dark lager”. Powiem wprost – z tylko tym, jak na razie przedstawicielem, nie jest to moja ulubiona półka. Jedyne, co mogę o tym piwie powiedzieć to to, że jest słodkie. Słodkie słodyczą typowo cukrowo-karmelową, a nie pochodzącą od palonego jęczmienia, który być może nawet nie był w produkcji użyty.

Cytując producenta: “Swój tajemniczy charakter zawdzięcza specjalnie dobranym składnikom, które pozostają tajemnicą firmy. Piwo nagrodzone przez Ministra Gospodarki na X Międzynarodowym Kompleksie Targów Gastronomiczno-Hotelarskich EUROGASTRO 2006.”

Cytując mnie: “Otwórz jakieś inne.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s