Browar Dionizos – Biały Kot

Degustowane 8.02.2014. Kolejny (po Toporku) lager. “Piwo z pazurem”, jak głosi etykieta. Zobaczmy więc, czy drapnie, czy będzie się raczej przymilać.

Dionizos Bialy Kot

Dionizos Bialy Kot

Kotów nie lubię z założenia 😉 Ale podobno to ulubieńcy internetów, więc wychodzi na zero (chociaż, co mnie internety obchodzą). Za etykietę powinna polecieć głowa – jest po prostu brzydka, logo wygląda w miarę w porządku, jednak napisy dookoła.. szkoda gadać. Brak kontry oraz krawatki dopełniają całości, informacji o ekstrakcie brak, alkohol: 5.5%.

Dionizos Biały Kot

Dionizos Biały Kot

Po przelaniu – lager o kolorze jasnego złota (blat i rysunek w tle trochę zniekształciły faktyczny kolor na zdjęciu) Piana spora, biała, drobnopęcherzykowa.

Aromat.. prawie niewyczuwalny. Bardzo delikatny. Nie zapowiadający nic. Pierwszy (i kolejne łyki) to potwierdzają. Smakuje toto po prostu jak lekko rozwodnione piwo, jest słaba goryczka, jest duże wysycenie. Nuda. Wspominam je bardziej z kronikarskiego obowiązku.

Podsumowując: tak, jak wspomniałem na początku, kotów nie lubię, a i ten nie przyczynił się do zmiany tej relacji. Jeżeli macie do wyboru coś innego – polecam rozważenie tej opcji. Moja ocena: 4/10.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s