Witnicki Black Boss Porter

Portery, ach portery. Kolejny polski porter bałtycki, poprzednie trzymają taki poziom, że mam ochotę spróbować każdego, który jest na rynku. Czy Browar Witnica utrzyma dobrą passę?

Black Boss Porter

Black Boss Porter

Tym razem piwowarski skarb Polski zaserwowany jest w butelce z dość minimalistyczną etykietą, kolorem nawiązującą do kolory piwa, które się w niej znajduje. Wygląda to, jak zrobione po taniości, ale muszę przyznać, że wśród mnóstwa butelek z etykietami wypełnionymi szczególikami miło czasem popatrzeć na coś.. prostego.

Alkohol 8.5%, o ekstrakcie dowiedziałem się z internetów (kontra milczała jak zaklęta) – 18.1% (w dolnej granicy stylu). Degustowane 25.02.2014. Wieczorem 😉

Black Boss Porter

Black Boss Porter

Nalało się ciemnobrunatne, prawie czarne, z ładną jasnobeżową pianą. Piana niestety szybko opadła, ale ładnie oblepiła szkło.

Black Boss Porter

Black Boss Porter

Zapach – bardzo przyjemny, szczególnie wyczuwalne nuty melanoidynowe (intensywny aromat skórki od chleba). Gdzieś w tle pałęta się nuta alkoholowa, co niespecjalnie dobrze wróży na przyszłość. Pierwszy łyk przypomina o tym, że piwo ma niski, jak na porter, ekstrakt. Wchodzi gładko, brakuje trochę pełni. Karmel przyjemnie dominuje, ale wspomniany już wcześniej alkohol również nie daje o sobie zapomnieć – piwo z Witnicy jest odrobinę niepoukładane. Potem pojawia się smak kwaśny, ale nie jest nieprzyjemnie. Dość zdecydowanie kontruje to słodycz i nie pozostawia miejsca na choćby cień goryczki. A szkoda.

Podsumowując, są lepsze polskie portery. Ale gdyby ktoś powiedział, że właśnie go kupił i przymierza się na wieczór, nie odradziłbym 😉 6/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s