Kormoran Ciemny

5 ciemnych słodów i amerykański chmiel Cascade. Opis z kontretykiety brzmi jak mokry sen miłośnika piwa.

Kormoran Ciemne

Kormoran Ciemne

Po takim ataku informacji z etykiety nie mogłem się powstrzymać przed kupieniem co najmniej dwóch butelek. Po tym ciemnym piwie spodziewałem się pełności kojarzonej z porterami z buchającym aromatem cytrusów z Cascade’a. Informacja o 12.5% ekstrakcie i 4.5% alkoholu te myśli nieco ostudziła, ale nadal byłem zajarany jak Rzym za Nerona.

Kormoran Ciemne

Kormoran Ciemne

Otworzyłem, powąchałem i.. pierwszy zawód. Może nie do końca zawód – spodziewałem się znacznej przewagi aromatów chmielowych, w nos poszły jednak karmel i delikatna czekolada. Rozum podpowiadał: “Dobrze, jest ciemno, są słody“, serce krzyczało: “Chmieeeeeeeeeeeel!!!! Gdzie jest chmieeeeeeel?!?!?!” Nalewam (26.02.2014)

Kormoran Ciemne

Kormoran Ciemne

Kolor ciemnorubionowy, wpadający w brąz. Piana malutka, zeszła szybciej niż zdążyłbym wymienić słody użyte do produkcji tego trunku (a były to, gwoli ścisłości: trzy słody karmelowe, monachijski oraz mocniej prażony słód czekoladowy). Po wetknięciu nosa w szkło serce nadal nie było ukontentowane – cały aromat Cascade’a albo się ulotnił, albo kontra informowała o tym, że produkty, z których robiony był Ciemny Kormoran jedynie były przechowywane w tym samym magazynie, co chmiel Cascade. Nie wiadomo jak mała ilość. I nawet czy leżały tam w tym samym czasie. Szkoda.

Smak – głównie słodowy, ze śladem goryczki na finiszu. Piwo jest dość gładkie i pełne jak na niski ekstrakt – to zapewne zasługa użytych w produkcji płatków owsianych.

Mam bardzo mieszane uczucia przy wystawianiu (subiektywnej, bądź co bądź) oceny. Z jednej strony rozum podpowiadający: “Przyzwoite, pijalne, ciemne piwo” kontra serce, które krzyczy: “Oszukali! Gdzieeeee jeeeeest chmieeeeeeeeeeeel?” Postaram się je jakoś pogodzić i wystawię 5/10. A goryczkę i cytrusy znajdę wcale nie tak daleko. Ale o tym w następnych wpisach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s