Primator Porter

Po poprzednich doświadczeniach z Primatorem postanowiłem dać mu drugą szansę, tym razem w stylu, w którym można się wykazać.

Primator Porter

Primator Porter

Porter, bo o nim mowa. Z etykiety krzyczy do nas “24%”!!!! I dobrze, gdyż mocarny ekstrakt jest niewątpliwą zaletą tego piwa.

Primator Porter

Primator Porter

Nietrudno z takiego ekstraktu zrobić 10.5% alkoholu, drożdże pewnie aż piszczały. W składzie jest jednak cukier i ekstrakty słodowe, to jak szwedzki stół dla dobrych drożdży. Przelewamy.

Primator Porter

Primator Porter

Kolor ciemnobrunatny, prawie czarny. Już przy przelewaniu widać było gęstość i lepkość. Piana pokazała się tylko dla formalności, nikła w oczach i po paru sekundach już jej nie było. Nieważne to jednak, porterowi jestem w stanie wybaczyć nieco więcej – byleby reszta nie rozczarowała. Smak powala pełnią i gęstością – pysznie treściwe piwo! Oblepia całą jamę ustną i od początku wykleja słodyczą. Ale w dobrym sensie 😉

Po tak wysokim ekstrakcie i wysokim poziomie alkoholu bałem się jednego (cukier w ekstrakcie dodatkowo to potęgował) – mogło być potencjalnie bimbrowate. Ale nie jest, alkohol jest zręcznie ukryty, przykryty słodyczą, pełnią i słodowością. To zdecydowane zalety tego piwa. Z drugiej strony – i przełyk i głowa czują ten ukryty ciężar, jest dość zdradziecki, a efekty zaczynają być wyczuwalne mniej więcej w połowie spożycia – polecam Primatora jako jedyne piwo danego dnia 😉

Na finiszu czuć ślad goryczki, ale nie za wielki, ot, bardzo delikatny akcent. Pojawia się, znika szybciej niż piana, mogłoby tam go w ogóle nie być, za bardzo bym nie tęsknił.

Podchodziłem do tego piwa z ostrożną rezerwą i dostałem o wiele więcej, niż liczyłem. Polecam z czystym sercem, ale jedno, maksymalnie dwa (z czego dwa tylko w piątek lub sobotę). Bardzo mocne 7/10.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s