Pinta – Apetyt na Życie

A w tle plebejskie grzanki z czosnkiem i serem.

Na buteleczce mała niemiecka flaga i nazwa stylu w języku Goethego – “Roggenbier”. Można pomyśleć, że była to prognoza na ostatnie Mistrzostwa, ale jak degustowałem to piwo, to reprezentacje dopiero kupowały bilety na samolot do Rio.

Roggenbier to piwo żytnie, więc w składzie powinien znaleźć się słód żytni. Na liście występuje, więc strachu nie ma 😉 Flaga niemiecka informuje natomiast o pochodzeniu chmieli. Grzanki stygły, piwo się ogrzewało – wszystko prowadziło do nieuchronnej klęski, więc czym prędzej otworzyłem, żeby wypić i przekąsić.

Apetyt na Życie

Apetyt na Życie

W aromacie są głównie słody – zaznaczają się delikatną przyprawowością. Można też wyczuć pewne podobieństwo do piwa pszenicznego (i to nie ostatnie miejsce tej recenzji, kiedy o pszenicznym wspominam) – łączy je niezbyt mocny, ale wyczuwalny aromat drożdżowy.

Apetyt na Życie

Apetyt na Życie

Piwo nalało się całkowicie mętne o intensywnym miedzianym kolorze. Piana na zdjęciu wygląda ładnie, ale to wszystko magia fotoszopa i paparazzich – tak naprawdę dość grube pęcherzyki szybko się ulotniły. Śladów na szkle zostawiły niemało, więc chociaż wrażenie było dobre.

Apetyt na Życie

Apetyt na Życie

Pierwszy łyk ujawnił drugie podobieństwo do pszenicznego – mają bardzo podobną fakturę. Spora pełnia i niskie wysycenie sprawiają, że jest.. hmmm.. pożywne 😉 Takie akurat do sałatki z ziemniaków albo (wspomnianych również wcześniej) grzanek z serem.

W smaku również to słody biorą górę nad chmielami, które nie zaznaczają się prawie niczym. Goryczka jest niska, w tle pałęta się również kwaśność, jednak zdecydowanie niekawowa. Nie była to jednak kwaśność wynikająca z jakiejś wady produkcyjnej, ale charakterystyka słodowa.

Ciekawe piwo, nie powiedziałbym, żeby mnie powaliło mnie na kolana (w przeciwieństwie do grzanek), ale cieszę się, że spróbowałem.

7/10

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s